Kariyer Koçluğu

Yeteneklerinizi Kariyere Dönüştürüyoruz

Kariyer Koçluğu

Kariyer Koçu Kimdir?

TechPro Education kariyer koçları, eğitim aldığınız programla ilgili kariyer hedefinizin gerçekleşmesi için gerekli tüm desteği sağlamaktadır.

Kariyer koçları, kişilerin profesyonel hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için plan ve stratejiler oluşturan ve bunların uygulanmasını takip eden, süreç boyunca karşılaşılan engellere yönelik çözümler geliştiren profesyonel danışmanlardır.

TechPro Education Kariyer Koçları Size Nasıl Yardımcı Oluyor?

Resume & CV Hazırlama

İyi bir CV, iyi bir ilk izlenimin temelidir. Özgeçmişinizin/CV'nizin amacı işveren üzerinde etkili bir ilk izlenim bırakmaktır. CV hazırlama, işe girmenin ilk adımı olan mülakat çağrısı almanızı sağladığı için iş arama sürecinin en önemli aşamalarından biridir. İşe alım yöneticileri özgeçmişinize bakmak için ortalama altı saniye harcarlar. Bundan dolayı bir CV, hakkınızda gerekli olan tüm bilgileri içermelidir.

TechPro Education kariyer koçları, öğrencilerimizin CV’lerini talepleri doğrultusunda kontrol etmekte ve iş başvurularına hazır hale getirmektedir. Ayrıca, iyi bir CV oluşturmanın püf noktalarına dair detaylı eğitimler verilmektedir.

Linkedin Oturumları

Bilişim sektöründe iş bulmak için, Linkedin platformunda etkili bir profil sahibi olmak ve profesyonel bir network oluşturmak, hayati öneme sahiptir. Bundan dolayı, kurs boyunca Linkedin Farkındalık Oturumları düzenleyerek profilinizi en iyi şekilde oluşturmanıza yardımcı oluyoruz. Yine talebe bağlı olarak profilinizi gözden geçiriyor ve kusursuz olmasını sağlıyoruz.

Soft Skill Sunumları

Günümüzde bilişim sektöründe başarılı olmak için, Soft Skill olarak adlandırılan beceriler en az teknik bilgi ve yetkinlik kadar önem arz ediyor. Öyle ki bir çok şirkette işe alım sürecinde öncelikle bu yeteneklere bakılmaktadır.

Bundan dolayı, zaman yönetimi, analitik düşünme, stres yönetimi ve yaratıcı düşünme vb. gibi yeteneklerinizin gelişmesi için kurs boyunca sunum ve etkinlikler düzenliyoruz. Alanında uzman kişiler tarafından verilen bu özel dersler sayesinde, mülakatlara ve gelecekteki iş ortamınıza çok daha donanımlı olarak girmiş olacaksınız.

Mülakat Hazırlık (Dört Dilde Mock Interview)

İş mülakatları, sürecin son ve en kritik aşaması olduğu için öğrencilerimiz doğal olarak mülakatlarda kendilerini baskı altında hissetmektedirler. Bu stresin üstesinden gelmenin en iyi yolu ise, mülakata her açıdan tam hazırlıklı olarak girmektir. TechPro Education kariyer ekibi, sizleri teknik, psikolojik ve davranışsal açılardan mülakata en iyi şekilde hazırlamaktadır.

Bunun için, 4 dilde (İngilizce, Almanca, Rusça, Türkçe)  gerçek bir mülakat ortamının simüle edildiği Mock Interview’lar düzenliyoruz. Bu deneme mülakatları sayesinde, kaygı düzeyinizin düşmesini ve her açıdan mülakata hazır olmanızı sağlıyoruz.

Interview Bootcamp

Kurs bitiminde, öğrenilen bütün konu ve araçların mülakat odaklı olacak şekilde gözden geçirildiği 1 aylık mini bir bootcamp düzenliyoruz. Bu bootcamp sayesinde, sıcağı sıcağına bir tekrar yaparak mülakata en iyi şekilde hazırlanmış olacaksınız.

Mezun Öğrencilerin Takibi

Kariyer koçlarımız, işe girene kadar mezun öğrencilerimize birebir destek vermeye devam etmektedir. Mezunlarımıza özel oluşturduğumuz Slack kanalları üzerinden de etkileşimin sağlandığı bu süreçte düzenli olarak sizlerle toplantılar yapıyor ve iş bulma sürecinizi yakından takip ediyoruz. Öğrencilerimizin en kısa sürede iş teklifi alması için gerekli tüm desteği sağlıyoruz.

Dokümantasyon Desteği

Özel olarak hazırladığımız CV, Linkedin, Mülakat Hazırlık Oturumları, Kişisel Gelişim Seminerleri ve benzeri birçok dijital doküman ve videoyu mezun öğrencilerimize ücretsiz olarak sunuyoruz. Sürekli güncellediğimiz bu doküman desteğimiz her geçen gün gelişiyor ve zenginleşiyor.