React JS Frontend Developer

React JS Frontend Developer kursu, sizi Frontend Developer olmak için gereken temel web teknolojileri, modern araçlar ve pratiğe dayalı eğitimlerle donatıyor. 

Frontend Developer Kimdir, Ne İş Yapar 

Frontend Developer, bir web sitesi ya da uygulamanın kullanıcılar tarafından görülen yüzünü geliştiren uzmandır. Frontend developer’ların HTML, CSS, Java Script ve diğer bazı araçlar kullanarak oluşturduğu arayüzler sayesinde, kullanıcılar siteyi ya da uygulamayı görüntüler ve etkileşime geçerler.

Frontend (Ön yüz), bir restoranda yemek yiyen müşterinin gördüğü her şeydir. Bu, menü, garsonlar, dekorasyon, masalar ve sandalyeleri içerir. Restorandaki müşteri nasıl mutfağı yani arka yüzü göremiyorsa, bir web sitesini kullanan kişi de sitenin arka planındaki karışık kod yapısını göremez. İşte Frontend developer, işin mutfak kısmıyla değil ön yüzüyle yani kullanıcıların etkileşime geçtiği estetik ve fonksiyonel kısımla ilgili geliştirme yapan kişidir. Web sitesinin görünümü, menülerin nasıl çalıştığı, butonların yerleri, renkler, yazı tipleri, görseller ve genel kullanıcı deneyimi - hepsi frontend geliştiricinin işidir.

Neden Frontend Development?

Başlangıç İçin İdeal

Eğer yazılım geçmişiniz yoksa Front-end, yazılım dünyasına adım atmak için mükemmel bir başlangıçtır. Temel web teknolojileri olan HTML, CSS ve JavaScript, kodlamanın temellerini öğrenmek için oldukça idealdir. Devam etmek isterseniz, daha kompleks back-end teknolojilerine veya full-stack geliştiriciliğe geçiş yapabilirsiniz.

Artan İstihdam İmkanları

Her şirket, kullanıcı dostu ve estetik web sitelere sahip olmak istediğinden dolayı Front-end geliştiricilere olan talep oldukça yüksektir. Önümüzdeki on yıl boyunca Web developer ve dijital tasarımcılar için her yıl ortalama 19.000 açık iş pozisyonu olması beklenmektedir. 

Görsel Tatmin

Front-end developer olarak, tasarladığınız ve kodladığınız şeyleri doğrudan görebilirsiniz. Bu, yaptığı işin hemen sonuçlarını görmek isteyenler için büyük bir motivasyon kaynağıdır.

Esnek Çalışma İmkanları

Front-end developerlar, freelance çalışma fırsatlarından yararlanabilir ve istedikleri yerden çalışabilirler. Bu, yaşam tarzınıza uygun bir kariyer arayışında olanlar için büyük bir avantajdır.

Yaratıcılığınızı Geliştirir

Front-end, teknik becerilerin yanı sıra yaratıcılığınızı da kullanabileceğiniz bir alandır. Renkler, animasyonlar ve tasarım ile oynayarak kullanıcılara benzersiz deneyimler sunabilirsiniz.

Neden Bootcamp?

Bootcampler, IT ve yazılım sektöründe, şirketlerin aradığı spesifik niteliklere sahip olan uzmanları kısa zamanda yetiştiren online eğitim kurumlarıdır. Eğitim içerik ve metodlarımız, sektördeki talep ve ihtiyaçlara göre tasarlanmakta ve sürekli güncellenmektedir. Bu bağlamda TechPro Education, React JS Frontend Developer kursuyla, size teknoloji şirketlerinin aradığı donanımı en üst seviyede kazandırmayı hedeflemektedir.

  • Bootcampler doğrudan, sektörün aradığı spesifik uzman ihtiyacına yönelik tasarlanmış bir eğitim konsepti sunar.
  • Bootcamplerde işe girebilecek düzeyde bilgi ve beceriyi 6-8 ay gibi kısa bir sürede kazanırsınız.
  • Bootcamplerde gereksiz detaylar öğretilmez; sadece iş hayatında kullanacağınız bilgi ve becerileri öğrenirsiniz.
  • Bootcampler sadece eğitim vermez, mentörlük ve kariyer hizmetleriyle işe girene kadar sizi desteklemeye devam eder.
  • Sürenin kısalığı ve online eğitim avantajıyla bootcampler, öğrenim masraflarını minimize eder.

Neden TechPro Education?

1. Sektörel Tecrübemiz

TechPro Education kurucuları, ABD’de Bank of America, Mastercard, ve Boats Group gibi dünya çapındaki IT firmalarında çalışmaktadır. Sektörün tam merkezinde olmanın avantajıyla yeni trend ve gelişmeleri yakından takip ederek kullanıyor ve anında eğitimlerimize yansıtıyoruz.

Bundan dolayı TechPro Education, bağımsız değerlendirme kuruluşu Career Carma’nın 2023 En İyi Yazılım Bootcampleri arasında yer almaktadır.  (https://careerkarma.com/rankings/best-coding-bootcamps/)

2. Geniş Bir Network

4 yılı aşkın süredir binlerce mezunumuzla birlikte oluşturduğumuz, teknoloji ve kariyer odaklı çok geniş bir networkün desteğini eğitim ve iş bulma sürecinde her an yanınızda hissedeceksiniz.

3. Kariyer Desteği

Kariyer koçlarımız, size özel hazırladıkları kariyer planlarıyla kursa başladığınızdan işe girdiğiniz ana kadar yanınızdalar. IT sektöründe kariyer hedefleyenler için çok önemli olan Resume & CV hazırlama, Linkedln profili oluşturma ve iş mülakatlarına hazırlık konularında verdiğimiz birebir rehberlik ve eğitimlerimizle kariyer hedeflerinizi ulaşılır kılıyoruz.

4. Mentörlük Hizmetlerimiz

Mentörlerimiz, haftalık oturumlarda ve ihtiyacınız olan her an yanınızdalar. Mentörlerimiz öğrenme sürecinizi birebir takip ederek bilgi eksiklerinizi tamamlıyor ve problemlerinize çözüm üretiyorlar. Bununla birlikte, kurs boyunca yapacağınız projelerde ve iş mülakatlarına hazırlık konusunda da size danışmanlık yapıyorlar.

5. Teknik Destek

Profesyonel teknik ekibimiz, kurulum ve erişim başta olmak üzere tüm teknik sorunlarınıza anında müdahale ederek çözüyor ve eğitiminize odaklanmanızın önündeki engelleri ortadan kaldırıyorlar.

6. Gündüz & Akşam Esnek Ders Saatleri

TechPro Education’ın programlarının çoğu hem gündüz hem de akşam ders saati seçenekleriyle sunulmakta olup, hangi zaman dilimi sizin için daha uygunsa onu tercih edebilirsiniz.

7. Küçük Çalışma Grupları

TechPro Education’da “Bu konuyu anlamadım”, “Dersten geri kaldım” gibi sorunlara yer yok. Anlaşılmayan konularla ilgili ya da herhangi bir nedenle dersi takip edememiş öğrencilerimize özel küçük çalışma grupları oluşturuyor ve geri kalmanıza izin vermiyoruz.

8. Zengin Dijital Dokümantasyon

Uzman eğitmenlerimiz tarafından hazırlanan Java Soru Bankası, Salesforce Apex Soru bankası vb. mülakat & sertifika sınavlarına hazırlık dokümanları ile derslerin pekişmesine yönelik hazırladığımız dijital dokümanları tamamen ücretsiz olarak sunuyoruz. Bunlarla birlikte, ders kayıtlarımızı konu başlıklarına göre ayırarak kısa videolar oluşturuyor ve  hizmetinize sunuyoruz.

9. Proje Tabanlı Eğitim

Öğrendiğiniz konuları, eğitim boyunca yapacağınız çok sayıda mini proje ile anında ve kurs sonundaki bitirme projesiyle de kapsamlı bir şekilde uygulama fırsatı bulacaksınız.

10. İngiltere’den Üniversite Diploması

İngiltere’de bulunan Richmond College ile yaptığımız işbirliği doğrultusunda; tüm öğrencilerimiz TechPro Education’dan mezun olduktan sonra hiçbir ekstra ders almadan sadece Richmond College’ın belirlediği ödev ve sınavları tamamlayarak İngiltere’de 2 yıllık bir üniversite eğitimi almış olacaklar. İsteyenler Richmond College’da ya da İngiltere’de başka bir üniversitede yalnızca 1 sene okuyarak “IT and Computing” alanında tüm dünyada geçerli tam lisans diploması alabilecekler. Richmond College, TechPro Education mezunlarına bu imkanı, normal ücretin %60’ına varan indirimlerle sunuyor. Detaylı bilgi için Richmond College sayfamızı inceleyebilirsiniz.

11. Ekstra Yabancı Dil Eğitimi

ABD’den Lena Schools ile yaptığımız  işbirliği sonucunda, kurslarımızdan herhangi birine kaydolan öğrencilerimizin tamamına Rosetta Stone’un İngilizce başta olmak üzere 24 ayrı yabancı dil eğitimini tamamen ücretsiz sunuyoruz.

12. Almanya Job Center İşbirliği

Almanya’dan aldığımız Job Center akreditasyonu ile, Almanya’da yaşayan öğrencilerimiz artık TechPro Education’dan tamamen ÜCRETSİZ eğitim alma şansına sahipler.  Almanya’daki öğrencilerimiz, Job Center onaylı sunduğumuz kurslarla; maliyet ve iş bulma kaygılarından uzak biçimde sadece hayallerindeki kariyere odaklanacaklar.

Kurs ne kadar sürecek?

Frontend Developer kursumuz toplam 18 hafta sürmektedir.

Eğitimde Hangi Konular Yer Alıyor?

IT Fundamentals

IT Fundamentals derslerimiz, özellikle IT geçmişi olmayan öğrencilerimize bilişim ve programlamanın temelleri ve algorima mantığını öğreterek daha ileri konuları rahat kavramalarını sağlamak için tasarlanmıştır.

Git & GitHub

Yazılım projelerinde değişikliklerin takip edilmesini sağlayan Git ile ortak projeler geliştirmeyi mümkün kılan GitHub platformları, Frontend developerlar için kritik öneme sahip. Kursumuzda, Git ve GitHub araçlarını bütün özellikleriyle etkin bir şekilde kullanmayı öğreneceksiniz. Bu alandaki bilgi ve beceriniz, modern yazılım geliştirme süreçlerine uyum sağlamanızı kolaylaştırarak sektörde sizi herkesten birkaç adım öne çıkaracak.

SDLC (Software Development Life Cycle)

Yazılım geliştirme sürecini en başından sonuna kadar doğru yönetebilmek için gerekli olan SDLC, web geliştiriciliği açısından da hayati derecede önem taşıyor. SDLC derslerimizle, yazılım geliştirmenin felsefesini ve temel ilkelerini tüm yönleriyle kavramış olacaksınız.        

HTML

Front-end dünyasının giriş kapısı olan HTML, web tasarımının temeli olup bir web sayfasının nasıl görüneceğini ve nasıl davranacağını belirler. Bu derslerde, kullanıcıyla etkileşime geçebilen bir web sitesi oluşturmak için  HTML'in nasıl kullanılacağını öğreneceksiniz. TechPro Education’dan alacağınız HTML eğitimi, web dünyasında sağlam bir temel oluşturarak sizi sektörde birkaç adım öne taşıyacak.

CSS

CSS, web sitelerinin görsel tasarımını ve stilini belirleyen bir stil dili olarak karşımıza çıkar. HTML ile birlikte çalışarak, web sayfalarını sadece işlevsel değil, aynı zamanda estetik açıdan da çekici kılar. Front-end geliştiriciliğin estetik yönü CSS ile şekillenir. Bu derslerde, web sitelerine renk, font ve düzen gibi görsel özellikler eklemek için CSS'in nasıl kullanılacağını öğreneceksiniz.

Bootstrap

Bootstrap, web sitelerini hızla ve kolayca tasarlamak için kullanılan popüler bir CSS frameworküdür. CSS bilgisiyle birlikte kullanıldığında, Frontend developer’lara duyarlı, şık ve tutarlı web sayfaları oluşturma gücü verir. Front-end dünyasında, Bootstrap sayesinde daha az kodla daha profesyonel tasarımlar oluşturabilirsiniz. Bu derslerde, Bootstrap'in nasıl kullanılacağını, CSS ile nasıl entegre edileceğini ve modern web tasarımında nasıl bir devrim yarattığını öğreneceksiniz.

JavaScript

JavaScript, web sitelerini canlı ve interaktif kılan, front-end dünyasının tek programlama dilidir. HTML ve CSS ile birlikte çalışarak, kullanıcılarla dinamik bir şekilde etkileşimde bulunan web sayfaları oluşturmanızı sağlar. Diğer front-end araçları ve kütüphaneleriyle entegre olarak, web sitelerine animasyon, etkileşim ve gelişmiş özellikler ekler. Bu derslerde, JavaScript'in nasıl kullanılacağını, modern web tasarımındaki kritik rolünü ve diğer front-end teknolojileriyle nasıl bir araya geldiğini öğreneceksiniz.        

SASS (Syntactically Awesome Style Sheets)

SASS, CSS'i daha verimli ve modüler bir şekilde yazmanızı sağlayan güçlü bir stil dili önişlemcisidir. Temel CSS kodlamasını daha dinamik ve hale getirerek, web tasarım sürecini hızlandırır ve optimize eder. Front-end dünyasında, SASS, CSS ile birlikte çalışarak, daha karmaşık stillemeleri kolay ve düzenli bir şekilde gerçekleştirmenize olanak tanır. Bu derslerde, SASS'ın nasıl kullanılacağını ve CSS ile nasıl entegre edildiğini bütün yönleriyle öğreneceksiniz.

Webpack

Webpack, front-end projelerinizde kullanılan tüm kaynak ve modülleri optimize ederek bir araya getiren güçlü bir modül paketleyicisidir. Modern web uygulamalarının performansını ve hızını artırmak için kritik bir araçtır. Front-end dünyasında, Webpack sayesinde karmaşık projelerde bile kodunuzu düzenli, optimize edilmiş ve hızlı bir şekilde derleyebilirsiniz. Webpack derslerimizde, bu aracın nasıl kullanılacağını, front-end projelerinizi nasıl daha verimli hale getireceğini öğrenerek modern web geliştirmede oynadığı kilit rolü göreceksiniz.

API

API (Application Programming Interface), farklı yazılım uygulamalarının birbiriyle etkileşimde bulunmasını sağlayan bir köprüdür. Front-end geliştirmede, API'ler sayesinde kullanıcı arayüzü, back-end sunucularıyla veri alışverişi yapabilir ve dinamik içerikleri kullanıcılara sunabilir. API dersimizde, API'lerin nasıl çalıştığını, front-end ile back-end arasındaki kritik bağlantıyı nasıl oluşturduğunu ve modern web uygulamalarında nasıl etkili bir şekilde kullanılacağını öğreneceksiniz.

React - NextJs - Redux

React, kullanıcı arayüzlerini oluşturmak için kullanılan dinamik bir JavaScript kütüphanesidir, Redux ise bu arayüzlerin durum yönetimini kolaylaştıran güçlü bir araçtır. Birlikte kullanıldığında, React ve Redux, web uygulamalarını hızlı ve etkili bir şekilde geliştirmenizi sağlar. Front-end sektöründe, bu ikilinin bir araya gelmesi, front-end developer’lara karmaşık projelerde bile tutarlı ve optimize edilmiş uygulamalar geliştirme yeteneği kazandırır. Bu derslerde, React ve Redux'un nasıl birlikte çalıştığını, birbirleriyle olan ilişkilerini ve modern front-end geliştirmedeki kritik rollerini bütün detaylarıyla öğreneceksiniz.

Unit Test       

Bu derste yazmış olduğunuz React kodlarının testlerinin nasıl yapıldığını öğreneceksiniz.       

Deployment

Deployment dersinde, geliştirdiğiniz bitirme projesini canlı ortama taşıyarak kullanıcılara nasıl sunacağınızı öğreneceksiniz. Öğrendiğiniz tekniklerle front-end alanında geliştirdiğiniz bütün uygulamaları gerçek kullanıcılara ulaştırabileceksiniz.

Docker

Docker, uygulamalarınızı her ortamda aynı şekilde çalışacak biçimde paketleyen bir platformdur. Front-end geliştiricilikte, Docker sayesinde projelerinizi sorunsuz ve tutarlı bir şekilde deployment sürecine alabilirsiniz. Docker derslerimizle, Deployment aşamasında Docker'ın sunduğu tüm avantajları nasıl kullanacağınızı öğreneceksiniz.

AWS

AWS (Amazon Web Services), dünyanın en kapsamlı ve yaygın kullanılan bulut hizmet platformudur. Front-end geliştiricilikte, AWS sayesinde projelerinizi güvenli, etkili ve daha az maliyetli şekilde canlı ortama taşıyabilirsiniz. AWS dersi ile web uygulamalarınızı dünya standartlarında bir altyapıda nasıl barındıracağınızı ve yöneteceğinizi öğreneceksiniz.

EKSTRA DERSLERİMİZ

TechPro Education, geleneksel Front-end Developer eğitiminde yer almadığı halde görsel tasarım ve web alanında en çok kullanılan araç ve uygulamaları da video kayıt olarak öğrencilerine sunmaktadır:  

1. Figma (42 saat)

Web tabanlı bir tasarım aracı olan Figma ile harika tasarımlar yapabilir ve web geliştirme süreci ile entegre edebilirsiniz. Ücretsiz sunduğumuz Figma eğitimi ile, tasarım ve kodlama arasındaki boşluğu nasıl kapatacağınızı ve projelerinizi daha etkili bir şekilde nasıl yöneteceğinizi öğreneceksiniz.

2. WordPress (45 saat)

WordPress, web siteleri ve bloglar oluşturmak için kullanılan en popüler içerik yönetim sistemlerinden biridir. Front-end dünyasında WordPress sayesinde kod yazmadan dinamik ve özelleştirilebilir web siteleri oluşturabilirsiniz. WordPress eğitimi ile, bu platformu kullanarak etkileyici ve işlevsel web sitelerini nasıl tasarlayacağınızı öğreneceksiniz.

3. Google SEO (15 saat)

Front-end geliştiricilikte, SEO uyumlu bir web sitesi oluşturmak, daha fazla trafik ve görünürlük elde etmek için kritik öneme sahiptir. İlave olarak sunduğumuz Google SEO eğitimi ile, web sitenizin arama motoru performansını nasıl optimize edeceğinizi ve kullanıcı deneyimini nasıl artıracağınızı öğreneceksiniz.

4. Adobe Illustrator (42 saat)

Vektör tabanlı grafik ve tasarımlar oluşturmak için üst düzey bir yazılım olan Adobe Illustrator ile front-end geliştiricilikte, yüksek kaliteli ikonlar, logolar ve kullanıcı arayüzü elemanları tasarlayabilirsiniz. Ücretsiz sunduğumuz Adobe Illustrator eğitimi ile, göz alıcı ve etkileyici grafikler oluşturarak web projelerinize estetik dokunuşlar yapabileceksiniz.

5. Adobe Photoshop (42 saat)

Dijital görseller, fotoğraflar ve tasarımlar oluşturmak ve düzenlemek için kullanılan Adobe Photoshop ile oluşturduğunuz görselleri ve tasarımları web sitenizde etkili bir şekilde kullanabilirsiniz. Ücretsiz sunduğumuz Adobe Photoshop eğitimi ile, görsel elemanları optimize ederek kullanıcı deneyimini zenginleştirmeyi öğreneceksiniz.

Kursu Bitirdikten Sonra Hangi İşlere Başvurabilirim?

Frontend Developer kursunu bitirdikten sonra aşağıdaki pozisyonlara iş başvurusunda bulunabilirsiniz.

  • - ReactJS Frontend Developer
  • - Frontend Developer
  • - Web Developer
  • - Web Designer (Web Tasarımcı)

Bu Alanda Maaşlar Ortalama Ne Kadardır?

ABD’de bir Frontend Developer yıllık ortalama 112.455 $ kazanmaktadır. (Kaynak: indeed.com)