Ücretsiz Siber Güvenlik

45 saatlik Ücretsiz Siber Güvenlik kursuyla, dijitalleşmeyle birlikte artan siber tehditlere karşı temel düzeyde bilgi sahibi olun; küresel trendleri keşfedin ve mentörlük desteğimizle sektördeki kariyer fırsatlarını keşfedin.

Ücretsiz Siber Güvenlik (45 saat)        

45 saatlik bu ÜCRETSİZ eğitim ile, son yıllarda pazar payı sürekli olarak artan Siber Güvenliğin gizemli dünyasına adım atabilirsiniz. 

Bu eğitimde, Siber güvenliğin temel kavramlarını, giriş seviyesinde konuları ve daha fazlasını öğrenebilirsiniz.

Ücretsiz Cyber Security kursumuzda canlı dersler, mentörluk oturumları, kariyer etkinlikleri ve deneyim paylaşımlarıyla yolculuğunuzu zenginleştirin.

Neden Cyber Security?

1. Dünya Ekonomik Forumu 2023 raporuna göre, Siber Güvenlik  dünyada en hızlı büyüyen dördüncü meslektir.

2. Uluslararası araştırma kuruluşu McKinsey’in son raporuna göre, 2025 yılına kadar siber saldırılardan kaynaklı zararın yıllık 10,5 trilyon dolara ulaşması öngörülüyor. Bundan dolayı önümüzdeki yıllarda Siber güvenlik uzmanlarına olan ihtiyacın artması bekleniyor.

3. 2022 itibarıyla küresel olarak 173,5 milyar dolar olan Siber Güvenlik pazar hacminin 2027 yılına kadar 262,4 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Bu da yıllık ortalama %11'lik bir büyüme oranına ve genişleyen kariyer fırsatlarına işaret ediyor.

4. Son yıllarda siber tehditlerin artmasıyla birlikte dünya genelinde pek çok ülkede siber güvenlikle ilgili sıkı ve kapsamlı yasal & idari düzenlemeler yapılmıştır. (https://www.aa.com.tr/tr/dunya/ab-siber-guvenlik-kapasitesini-artirmak-istiyor/2875580)

Neler Öğreneceksiniz?

  1. Oryantasyon
  2. Linux Basics
  3. Windows Basics
  4. Powershell Basics
  5. Network Basics + Network Creation
  6. Mastering Security Basics
  7. Understanding Identity and Access management
  8. Exploring Network Topologies and Tools
  9. Securing Your Network