Mobile Developer

Mobile Developer kursu, Java, React, AWS, Docker gibi geniş bir yelpazede eksiksiz mobil uygulamalar geliştirmeye odaklanan kapsamlı bir eğitim programıdır. 

Mobile Developer Kursu?

TechPro Education, Mobil geliştirme ile ilgili 2 ayrı eğitim programı sunmakta olup bunlardan biri Full Stack Mobile Developer kursudur. Diğeri ise Mobile Developer kursu olup, bu programa yalnızca backend ve frontend alt yapısına sahip olanlar başvurabilmektedir. Eğer yazılım arka planınız varsa, sadece 6 haftada bu programı bitirip yeteneklerinize Mobil geliştiriciliği de ekleyerek Full Stack Mobile Developer olabilirsiniz.    

Eğer yazılım temeliniz yoksa, eğitim programımızın Backend ve Frontend’i de kapsayan tamamı hakkında bilgi almak için Full Stack Mobile Developer sayfasını inceleyebilirsiniz.

Neden Mobile Development?

Artan Mobil Kullanıcı Sayısı

Akıllı telefon kullanımının hızla artması, mobil uygulamalara olan talebi de artırmaktadır. Bu, mobil geliştiricilere geniş bir iş alanı ve fırsat sunmaktadır.

Çok Yönlü Kariyer Olanakları

Mobil geliştirme, farklı platformlar ve programlama dilleriyle çalışma imkanı sunduğundan dolayı çok yönlü bir kariyere sahip olmanızı sağlar.

Yaratıcılığınızı Kullanma Fırsatı

Mobil uygulama geliştirme, yaratıcı fikirlerinizi hayata geçirebileceğiniz, dinamik ve yenilikçi bir alandır.

İyi Gelir Potansiyeli

Yazılım sektöründe Mobile developer ihtiyacı , oldukça rekabetçi maaşlar alabilmektedir. Ayrıca freelance çalışma imkanları da oldukça yüksektir.

Neden Bootcamp?

Bootcampler, IT ve yazılım sektöründe, şirketlerin aradığı spesifik niteliklere sahip olan uzmanları kısa zamanda yetiştiren online eğitim kurumlarıdır. Eğitim içerik ve metodlarımız, sektördeki talep ve ihtiyaçlara göre tasarlanmakta ve sürekli güncellenmektedir. Bu bağlamda TechPro Education, Mobile Developer kursuyla, size teknoloji şirketlerinin aradığı donanımı en üst seviyede kazandırmayı hedeflemektedir.

  • Bootcampler doğrudan, sektörün aradığı spesifik uzman ihtiyacına yönelik tasarlanmış bir eğitim konsepti sunar.
  • Bootcamplerde işe girebilecek düzeyde bilgi ve beceriyi 6-8 ay gibi kısa bir sürede kazanırsınız.
  • Bootcamplerde gereksiz detaylar öğretilmez; sadece iş hayatında kullanacağınız bilgi ve becerileri öğrenirsiniz.
  • Bootcampler sadece eğitim vermez, mentörlük ve kariyer hizmetleriyle işe girene kadar sizi desteklemeye devam eder.
  • Sürenin kısalığı ve online eğitim avantajıyla bootcampler, öğrenim masraflarını minimize eder.

Neden TechPro Education?

1. Sektörel Tecrübemiz

TechPro Education kurucuları, ABD’de Bank of America, Mastercard, ve Boats Group gibi dünya çapındaki IT firmalarında çalışmaktadır. Sektörün tam merkezinde olmanın avantajıyla yeni trend ve gelişmeleri yakından takip ederek kullanıyor ve anında eğitimlerimize yansıtıyoruz.

Bundan dolayı TechPro Education, bağımsız değerlendirme kuruluşu Career Carma’nın 2023 En İyi Yazılım Bootcampleri arasında yer almaktadır.  (https://careerkarma.com/rankings/best-coding-bootcamps/)

2. Geniş Bir Network

4 yılı aşkın süredir binlerce mezunumuzla birlikte oluşturduğumuz, teknoloji ve kariyer odaklı çok geniş bir networkün desteğini eğitim ve iş bulma sürecinde her an yanınızda hissedeceksiniz.

3. Kariyer Desteği

Kariyer koçlarımız, size özel hazırladıkları kariyer planlarıyla kursa başladığınızdan işe girdiğiniz ana kadar yanınızdalar. IT sektöründe kariyer hedefleyenler için çok önemli olan Resume & CV hazırlama, Linkedln profili oluşturma ve iş mülakatlarına hazırlık konularında verdiğimiz birebir rehberlik ve eğitimlerimizle kariyer hedeflerinizi ulaşılır kılıyoruz.

4. Mentörlük Hizmetlerimiz

Mentörlerimiz, haftalık oturumlarda ve ihtiyacınız olan her an yanınızdalar. Mentörlerimiz öğrenme sürecinizi birebir takip ederek bilgi eksiklerinizi tamamlıyor ve problemlerinize çözüm üretiyorlar. Bununla birlikte, kurs boyunca yapacağınız projelerde ve iş mülakatlarına hazırlık konusunda da size danışmanlık yapıyorlar.

5. Teknik Destek

Profesyonel teknik ekibimiz, kurulum ve erişim başta olmak üzere tüm teknik sorunlarınıza anında müdahale ederek çözüyor ve eğitiminize odaklanmanızın önündeki engelleri ortadan kaldırıyorlar.

6. Küçük Çalışma Grupları

TechPro Education’da “Bu konuyu anlamadım”, “Dersten geri kaldım” gibi sorunlara yer yok. Anlaşılmayan konularla ilgili ya da herhangi bir nedenle dersi takip edememiş öğrencilerimize özel küçük çalışma grupları oluşturuyor ve geri kalmanıza izin vermiyoruz.

7. Zengin Dijital Dokümantasyon

Uzman eğitmenlerimiz tarafından hazırlanan Java Soru Bankası, Salesforce Apex Soru bankası vb. mülakat & sertifika sınavlarına hazırlık dokümanları ile derslerin pekişmesine yönelik hazırladığımız dijital dokümanları tamamen ücretsiz olarak sunuyoruz. Bunlarla birlikte, ders kayıtlarımızı konu başlıklarına göre ayırarak kısa videolar oluşturuyor ve  hizmetinize sunuyoruz.

8. Proje Tabanlı Eğitim

Öğrendiğiniz konuları, eğitim boyunca yapacağınız çok sayıda mini proje ile anında ve kurs sonundaki bitirme projesiyle de kapsamlı bir şekilde uygulama fırsatı bulacaksınız.

9. İngiltere’den Üniversite Diploması

İngiltere’de bulunan Richmond College ile yaptığımız işbirliği doğrultusunda; tüm öğrencilerimiz TechPro Education’dan mezun olduktan sonra hiçbir ekstra ders almadan sadece Richmond College’ın belirlediği ödev ve sınavları tamamlayarak İngiltere’de 2 yıllık bir üniversite eğitimi almış olacaklar. İsteyenler Richmond College’da ya da İngiltere’de başka bir üniversitede yalnızca 1 sene okuyarak “IT and Computing” alanında tüm dünyada geçerli tam lisans diploması alabilecekler. Richmond College, TechPro Education mezunlarına bu imkanı, normal ücretin %60’ına varan indirimlerle sunuyor. Detaylı bilgi için Richmond College sayfamızı inceleyebilirsiniz.

10. Ekstra Yabancı Dil Eğitimi

ABD’den Lena Schools ile yaptığımız  işbirliği sonucunda, kurslarımızdan herhangi birine kaydolan öğrencilerimizin tamamına Rosetta Stone’un İngilizce başta olmak üzere 24 ayrı yabancı dil eğitimini tamamen ücretsiz sunuyoruz.

11. Almanya Job Center İşbirliği

Almanya’dan aldığımız Job Center akreditasyonu ile, Almanya’da yaşayan öğrencilerimiz artık TechPro Education’dan tamamen ÜCRETSİZ eğitim alma şansına sahipler. Almanya’daki öğrencilerimiz, Job Center onaylı sunduğumuz kurslarla; maliyet ve iş bulma kaygılarından uzak biçimde sadece hayallerindeki kariyere odaklanacaklar.

Kurs ne kadar sürecek?

Mobile Developer kursumuz toplam 6 hafta sürmektedir.

Eğitimde Hangi Konular Yer Alıyor?

React Native

Mobile Developer kursumuzda temel olarak bu alandaki en önemli uygulama olan React Native öğretilmektedir. React Native, Facebook tarafından geliştirilmiş açık kaynaklı bir mobil uygulama geliştirme frameworküdür. Bu framework, JavaScript ve React kullanarak hem Android hem de iOS için yerel mobil uygulamalar oluşturmanıza olanak tanır.

Büyük teknoloji şirketleri tarafından kullanılan React Native'in geniş bir topluluğu ve çok sayıda açık kaynak kütüphanesi vardır. Bu, mobile developer kursu öğrencilerimizin öğrenme sürecini kolaylaştırarak karşılaştıkları problemler için hızlı çözüm bulmalarını sağlamaktadır. Ayrıca, mobil uygulama geliştirme dünyasında çok önemli olan React Native ile ilgili iş olanakları da her geçen gün artmaktadır.        

Mobil Uygulama Projesi

Kursun sonunda yapacağınız proje ile, öğrendiklerinizi uygulama şansına sahip olacaksınız. Bu projede mobil geliştirme iş ortamını sizin için simüle ederek, sizi yakında gireceğiniz profesyonel dünyaya daha iyi hazırlamayı umuyoruz.

Deployment

Geliştirdiğiniz uygulamaların gerçek hayatta kullanılabilmesi için deployment becerisi kaçınılmazdır. Aksi takdirde tüm emekleriniz boşa gidecektir. Müfredatımızda sunduğumuz deployment eğitimi ile geliştirdiğiniz tüm mobil uygulamaları Android ve IoS ortamlarına hızlı bir şekilde aktarma becerisi kazanacaksınız.

Kursu Bitirdikten Sonra Hangi İşlere Başvurabilirim?

Bu programa backend ve frontend bilgisi olan öğrenciler kabul edildiği için eğitim sonunda Full Stack Mobile Developer olarak mezun olacasınız. 

  • - Full Stack Mobile Developer
  • - Mobile Developer
  • - Web Developer
  • - Web Designer (Web Tasarımcı)

Bu Alanda Maaşlar Ortalama Ne Kadardır?          

ABD’de bir Mobile Developer yıllık ortalama 124.732 $ kazanmaktadır. (Kaynak: indeed.com)