Full Stack Python Developer

Full Stack Python Developer kursu, Yapay zekanın temeli ve dünyanın en popüler programlama dili olan Python temellerinden ileri seviye konularına kadar geniş bir yelpazede eğitim sunar. 

Python Nedir?

Python, kolay öğrenilen ve anlaşılır yapısı sayesinde yazılıma yeni başlayanlar için sıklıkla tercih edilen, dünyanın en popüler programlama dillerinden biridir. Geniş bir topluluğa ve sayısız kütüphaneye sahip olması, onu web geliştirme, yapay zeka ve veri analizi gibi birçok alanda vazgeçilmez kılar.

Full Stack Python Developer Kimdir? Ne İş Yapar?

Full Stack Python Developer, web ve mobil uygulamalarının frontend (ön yüz) ve backend tarafını (arka yüz), Python programlama dili ve kütüphanelerini kullanarak tasarlayıp geliştiren yazılım uzmanıdır.

Full-Stack Python Developer hem frontend hem de backend becerilerine sahiptir. Bunu bir örnekle açıklamak gerekirse;

Frontend, bir restoranda yemek yiyen bir müşterinin gördüğü her şeydir. Bu, menü, garsonlar, dekorasyon, masalar ve sandalyeleri içerir. Bu özellikler, müşterinin restoranda nasıl bir deneyim yaşadığını belirler. Web geliştirme dünyasında, frontend, kullanıcıların bir web sitesi veya uygulama ile etkileşimde bulundukları kısımdır. Web sitesinin görünümü ve hissi, menülerin nasıl çalıştığı, butonların yerleri, renkler, yazı tipleri, görseller ve genel kullanıcı deneyimi - hepsi frontend geliştiricinin işidir.

Backend restorandaki mutfak gibidir. Müşteri, mutfakta ne olduğunu göremez: şefin yemekleri nasıl pişirdiği, garsonların siparişleri nasıl ilettiği, stok kontrolünün nasıl yapıldığı gibi. Ancak mutfak olmadan, restoran işlevsiz hale gelir. Benzer şekilde, bir web sitesi veya uygulamanın backend'i, kullanıcıların göremedikleri ama sitenin düzgün çalışmasını sağlayan kısımdır. Backend geliştiriciler, sunucuları, veritabanlarını ve uygulamaların iç yapılarını yönetir. Onlar, kullanıcıların giriş yaptığı bilgilerin nereye gittiğini, veritabanından nasıl bilgi alındığını ve bunun kullanıcıya nasıl sunulduğunu kontrol ederler.

Full-Stack ifadesi ise, bu benzetmede restoranın hem mutfak kısmını hem de müşterilerin yemek yediği bölümü kapsar. Full Stack Python Developer, bir uygulamada hem kullanıcının gördüğü bölüme hem de arka plana hakim olan uzman yazılımcıyı ifade eder. TechPro Education’ın Full Stack Python Developer kursunu bitirenler, Python ile uçtan uca web uygulamaları oluşturmanın yanısıra Python’ın veri bilimi ve yapay zeka kütüphaneleri sayesinde bu alanlarda da yetkinlik kazanırlar.

Neden Python?

Dünyanın En Popüler Dili

Programlama dillerinin popülaritesini ölçen uluslararası Tiobe Index'e göre Python, 2022 ve 2023 yıllarında dünyanın en popüler programlama dilidir.        

Yapay Zekanın Dili

Son yıllarda büyük gelişme gösteren yapay zeka ve makine öğrenmesi modellerinde en çok kullanılan dil Python’dır.

Kolay Öğrenme

Python'un sözdizimi (syntax) oldukça basit ve anlaşılırdır. Bu, yazılıma yeni başlayanlar için öğrenmeyi kolaylaştırır.

Geniş Kütüphane Desteği

Python, veri analizi, yapay zeka, web geliştirme ve daha birçok alanda kullanabileceğiniz zengin kütüphanelere sahiptir.

Topluluk Desteği

Python'un çok geniş ve aktif bir topluluğu vardır. Python öğrenerek bu dinamik topluluğa dahil olmuş olursunuz.

Kariyer Fırsatları

Python'un popülerliği, bu dili öğrenenler için geniş bir iş yelpazesi sunar. Büyük teknoloji firmalarından start-up'lara kadar birçok şirket Python geliştiricileri aramaktadır.

Geleceğe Yatırım

Python, sürekli güncellenen ve gelişen bir dil olduğu için, bu dili öğrenmek uzun vadede size çok büyük avantajlar sağlar.

Neden Bootcamp?

Bootcampler, IT ve yazılım sektöründe, şirketlerin aradığı spesifik niteliklere sahip olan uzmanları kısa zamanda yetiştiren online eğitim kurumlarıdır. Eğitim içerik ve metodlarımız, sektördeki talep ve ihtiyaçlara göre tasarlanmakta ve sürekli güncellenmektedir. Bu bağlamda TechPro Education, Full Stack Python Developer kursuyla, size teknoloji şirketlerinin aradığı donanımı en üst seviyede kazandırmayı hedeflemektedir.

 • Bootcampler doğrudan, sektörün aradığı spesifik uzman ihtiyacına yönelik tasarlanmış bir eğitim konsepti sunar.
 • Bootcamplerde işe girebilecek düzeyde bilgi ve beceriyi 6-8 ay gibi kısa bir sürede kazanırsınız.
 • Bootcamplerde gereksiz detaylar öğretilmez; sadece iş hayatında kullanacağınız bilgi ve becerileri öğrenirsiniz.
 • Bootcampler sadece eğitim vermez, mentörlük ve kariyer hizmetleriyle işe girene kadar sizi desteklemeye devam eder.
 • Sürenin kısalığı ve online eğitim avantajıyla bootcampler, öğrenim masraflarını minimize eder.

Neden TechPro Education?

1. Sektörel Tecrübemiz

TechPro Education kurucuları, ABD’de Bank of America, Mastercard, ve Boats Group gibi dünya çapındaki IT firmalarında çalışmaktadır. Sektörün tam merkezinde olmanın avantajıyla yeni trend ve gelişmeleri yakından takip ederek kullanıyor ve anında eğitimlerimize yansıtıyoruz.

Bundan dolayı TechPro Education, bağımsız değerlendirme kuruluşu Career Carma’nın 2023 En İyi Yazılım Bootcampleri arasında yer almaktadır.  (https://careerkarma.com/rankings/best-coding-bootcamps/)

2. Geniş Bir Network

4 yılı aşkın süredir binlerce mezunumuzla birlikte oluşturduğumuz, teknoloji ve kariyer odaklı çok geniş bir networkün desteğini eğitim ve iş bulma sürecinde her an yanınızda hissedeceksiniz.

3. Kariyer Desteği

Kariyer koçlarımız, size özel hazırladıkları kariyer planlarıyla kursa başladığınızdan işe girdiğiniz ana kadar yanınızdalar. IT sektöründe kariyer hedefleyenler için çok önemli olan Resume & CV hazırlama, Linkedln profili oluşturma ve iş mülakatlarına hazırlık konularında verdiğimiz birebir rehberlik ve eğitimlerimizle kariyer hedeflerinizi ulaşılır kılıyoruz.

4. Mentörlük Hizmetlerimiz

Mentörlerimiz, haftalık oturumlarda ve ihtiyacınız olan her an yanınızdalar. Mentörlerimiz öğrenme sürecinizi birebir takip ederek bilgi eksiklerinizi tamamlıyor ve problemlerinize çözüm üretiyorlar. Bununla birlikte, kurs boyunca yapacağınız projelerde ve iş mülakatlarına hazırlık konusunda da size danışmanlık yapıyorlar.

5. Teknik Destek

Profesyonel teknik ekibimiz, kurulum ve erişim başta olmak üzere tüm teknik sorunlarınıza anında müdahale ederek çözüyor ve eğitiminize odaklanmanızın önündeki engelleri ortadan kaldırıyorlar.

6. Gündüz & Akşam Esnek Ders Saatleri

TechPro Education’ın programlarının çoğu hem gündüz hem de akşam ders saati seçenekleriyle sunulmakta olup, hangi zaman dilimi sizin için daha uygunsa onu tercih edebilirsiniz.

7. Türkçe-İngilizce Kurs Seçenekleri

Türkçe ve İngilizce olarak 2 dilde sunduğumuz programlarımızdan birine kayıt olan öğrencilerimize, diğer dilin ders kayıtlarına da ücretsiz erişim hakkı veriyoruz.

8. Küçük Çalışma Grupları

TechPro Education’da “Bu konuyu anlamadım”, “Dersten geri kaldım” gibi sorunlara yer yok. Anlaşılmayan konularla ilgili ya da herhangi bir nedenle dersi takip edememiş öğrencilerimize özel küçük çalışma grupları oluşturuyor ve geri kalmanıza izin vermiyoruz.

9. Zengin Dijital Dokümantasyon

Uzman eğitmenlerimiz tarafından hazırlanan Java Soru Bankası, Salesforce Apex Soru bankası vb. mülakat & sertifika sınavlarına hazırlık dokümanları ile derslerin pekişmesine yönelik hazırladığımız dijital dokümanları tamamen ücretsiz olarak sunuyoruz. Bunlarla birlikte, ders kayıtlarımızı konu başlıklarına göre ayırarak kısa videolar oluşturuyor ve  hizmetinize sunuyoruz.

10. Proje Tabanlı Eğitim

Öğrendiğiniz konuları, eğitim boyunca yapacağınız çok sayıda mini proje ile anında ve kurs sonundaki bitirme projesiyle de kapsamlı bir şekilde uygulama fırsatı bulacaksınız.

11. İngiltere’den Üniversite Diploması

İngiltere’de bulunan Richmond College ile yaptığımız işbirliği doğrultusunda; tüm öğrencilerimiz TechPro Education’dan mezun olduktan sonra hiçbir ekstra ders almadan sadece Richmond College’ın belirlediği ödev ve sınavları tamamlayarak İngiltere’de 2 yıllık bir üniversite eğitimi almış olacaklar. İsteyenler Richmond College’da ya da İngiltere’de başka bir üniversitede yalnızca 1 sene okuyarak “IT and Computing” alanında tüm dünyada geçerli tam lisans diploması alabilecekler. Richmond College, TechPro Education mezunlarına bu imkanı, normal ücretin %60’ına varan indirimlerle sunuyor. Detaylı bilgi için Richmond College sayfamızı inceleyebilirsiniz.

12. Ekstra Yabancı Dil Eğitimi

ABD’den Lena Schools ile yaptığımız  işbirliği sonucunda, kurslarımızdan herhangi birine kaydolan öğrencilerimizin tamamına Rosetta Stone’un İngilizce başta olmak üzere 24 ayrı yabancı dil eğitimini tamamen ücretsiz sunuyoruz.

13. Almanya Job Center İşbirliği

Almanya’dan aldığımız Job Center akreditasyonu ile, Almanya’da yaşayan öğrencilerimiz artık TechPro Education’dan tamamen ÜCRETSİZ eğitim alma şansına sahipler.  Almanya’daki öğrencilerimiz, Job Center onaylı sunduğumuz kurslarla; maliyet ve iş bulma kaygılarından uzak biçimde sadece hayallerindeki kariyere odaklanacaklar.

Kurs ne kadar sürecek?

Full Stack Python Developer kursumuz toplam 32 haftada tamamlanmaktadır.

Eğitimde Hangi Konular Yer Alıyor?

Full Stack Python Developer kursumuz, Backend ve Frontend olarak 2 ana modülden oluşmaktadır

IT (Information Technologies) Fundamentals

IT Fundamentals derslerimizde hem hardware, software, network ve programlama gibi bilgi teknolojilerinin temel kavramlarını hem de Python dilinde kodlamaya başlamadan önce, bu işin mantığını oluşturan algoritmik düşünmeyi öğreneceksiniz.

Core Python

Core Python derslerimiz, Python dilinin temel özellik ve işlevlerini kapsıyor. Bu eğitimde, string, boolean, tuple, set, dictionary, list vb. veri türleri, operatörler, If-Elif & else, While, For döngüleri, fonksiyonlar ve benzeri konuları derinlemesine öğreneceksiniz. Bu derslerle temel düzeyde Python bilgisini elde etmiş olacaksınız.

Git & GitHub

Yazılım projelerinde değişikliklerin takip edilmesini sağlayan Git ile ortak projeler geliştirmeyi mümkün kılan GitHub platformları, Python geliştirme açısından da vazgeçilmez bir öneme sahip. Kursumuzda, Git ve GitHub araçlarını bütün özellikleriyle etkin bir şekilde kullanmayı öğreneceksiniz. Bu alandaki bilgi ve beceriniz, Python ile yaptığınız projelerinizin dijital bir portfolyöye dönüşmesini sağlayarak iş piyasasında sizi herkesten birkaç adım öne çıkaracak.

SDLC (Software Development Life Cycle)

Yazılım geliştirme sürecini en başından sonuna kadar doğru yönetebilmek için gerekli olan SDLC, Python geliştirme açısından da hayati derecede önem taşıyor. SDLC dersleri ile, yazılım projelerini doğru yönetebilme becerisi kazanacaksınız.

Advanced Python

Advanced Python derslerimizde, Python programlama dilinin ileri seviye konularını ele alacağız. Try Exceptions ile hata yönetimi, OOP (Nesne Tabanlı Programlama) ile yazılım tasarımı, File_Handling ile dosya işlemleri gibi konular detaylı bir şekilde işlenecektir. Ayrıca, Random and Json modülleri, Datetime ve Regex gibi Python'un güçlü yönlerini keşfedeceğiz. Bu ileri seviye konular, yazılım altyapısı olmayanlar için bile anlaşılır ve uygulanabilir olacak şekilde tasarlandı.

SQL (Structured Query Language)

Veri tabanları ile iletişim kurmak ve veri tabanı yönetim sistemleri aracılığıyla veri sorgulamak ve yönetmek için kullanılan uluslararası bir sorgu dili olan SQL, yazılım uzmanlarının kazanması gereken en temel beceriler arasında yer alıyor. TechPro Education Full Stack Python Developer kursunda, hem ilişkisel (SQL) hem de ilişkisel olmayan (JSON) sorgulamayı destekleyen PostgreSQL uygulamasını temel seviyeden ileri düzeye kadar öğretiyoruz. 

API (Uygulama Programlama Arayüzü)

Bu derste, farklı uygulama veya sistemler arasında etkileşim kurmayı sağlayan API’leri nasıl kullanacağınızı öğreneceksiniz.

Django

Django, Python dilinde web uygulamaları geliştirmek için kullanılan üst düzey bir web frameworküdür. Temiz ve pratik bir tasarımı olan Django, Python developerlar için hızlı ve güvenli web projeleri oluşturma imkanı sunar. Bu derste, Django'nun sunduğu hazır modüller ve kütüphaneler sayesinde, kod tekrarını minimize ederek geliştirme sürecini hızlandırmayı öğreneceksiniz.

MongoDB

MongoDB dersimizde, ilişkisel olmayan NoSQL veritabanı yönetim sistemlerinin nasıl çalıştığına dair temel bilgileri öğreneceksiniz. Esnek yapısı sayesinde, dinamik ve hızlı uygulama geliştirmeyi sağlayan MongoDB dersleriyle Python tabanlı projelerinizde veri depolama ve yönetimi konusunda daha geniş seçeneklere sahip olacaksınız.

Unit Test

Unit Test dersinde, Python ile yazdığınız kodun doğruluğunu ve güvenilirliğini test etmeyi öğreneceksiniz. Bu beceri, yazılım geliştirme sürecinde hataları erken aşamada tespit etmek ve yüksek kaliteli uygulamalar oluşturmak için çok önemlidir.

Django Rest Framework

Python kurs içeriğimizde yer alan Django Rest Framework dersinde, Django ile birlikte kullanılan bu güçlü ve esnek API frameworkünü tüm detaylarıyla öğreneceksiniz. Geliştiricilere RESTful API'lar oluştururken zaman kazandıran hazır bileşenler ve kütüphaneler sunan bu araçla daha hızlı ve etkili Python projeleri yürütebileceksiniz.

HTML & CSS

Bir web sayfasının yapı ve içeriğini oluşturmak için kullanılan HTML dili ile sayfanın stili ve düzenini oluşturmak için gerekli olan CSS araçlarını öğrenerek, bir Full Stack Python Developer’ın mutlaka bilmesi gereken en temel iki front-end aracını kavramış olacaksınız. 

Bootstrap

Bootstrap dersi, Python Developer'ların web projelerinde hızlı ve etkili bir şekilde duyarlı tasarımlar oluşturmasına yardımcı olur. Bu popüler framework, kullanıcı deneyimini artırmak ve geliştirme sürecini hızlandırmak için vazgeçilmezdir.

JavaScript

JavaScript, Python Developer’ın front-end tarafında bilmesi gereken, web sitelerini canlı ve interaktif kılan bir programlama dilidir. HTML ve CSS ile birlikte çalışarak, kullanıcılarla dinamik bir şekilde etkileşimde bulunan web sayfaları oluşturmanızı sağlar. Bu derslerde, JavaScript'in nasıl kullanılacağını, Full-stack yaklaşımı açısından önemini ve diğer front-end teknolojileriyle nasıl bir araya geldiğini öğreneceksiniz.

SASS (Syntactically Awesome Style Sheets)

SASS, CSS'i daha verimli ve modüler bir şekilde yazmanızı sağlayan güçlü bir stil dili önişlemcisidir. Temel CSS kodlamasını daha dinamik ve hale getirerek, web tasarım sürecini hızlandırır ve optimize eder. Bu derslerde, SASS'ın nasıl kullanılacağını ve CSS ile nasıl entegre edildiğini bütün yönleriyle öğreneceksiniz.

Webpack

Webpack, front-end tarafında kullanılan tüm kaynak ve modülleri optimize ederek bir araya getiren güçlü bir modül paketleyicisidir. Webpack sayesinde karmaşık projelerde bile kodunuzu düzenli, optimize edilmiş ve hızlı bir şekilde derleyebilirsiniz. Bu derste, bu aracın nasıl kullanılacağını, projelerinizin front-end ayağını nasıl daha verimli hale getireceğini öğreneceksiniz.

React & Redux

React, kullanıcı arayüzlerini oluşturmak için kullanılan dinamik bir JavaScript kütüphanesidir, Redux ise bu arayüzlerin durum yönetimini kolaylaştıran güçlü bir araçtır. Birlikte kullanıldığında, React ve Redux, web uygulamalarını hızlı ve etkili bir şekilde geliştirmenizi sağlar. Front-end tarafında, bu ikilinin bir araya gelmesi, Full Stack Python developer’lara karmaşık projelerde bile tutarlı ve optimize edilmiş uygulamalar geliştirme yeteneği kazandırır. Bu derslerde, React ve Redux'un nasıl birlikte çalıştığını, birbirleriyle olan ilişkilerini ve modern front-end geliştirmedeki kritik rollerini bütün detaylarıyla öğreneceksiniz.

Deployment

Deployment dersinde, geliştirdiğiniz projeleri canlı ortama taşıyarak kullanıcılara nasıl sunacağınızı öğreneceksiniz. Öğrendiğiniz tekniklerle back-end ve front-end alanında geliştirdiğiniz bütün uygulamaları gerçek kullanıcılara ulaştırabileceksiniz.

Docker

Docker, uygulamalarınızı her ortamda aynı şekilde çalışacak biçimde paketleyen bir platformdur. Front-end tarafında, Docker sayesinde projelerinizi sorunsuz ve tutarlı bir şekilde deployment sürecine alabilirsiniz. Docker derslerimizle, Deployment aşamasında Docker'ın sunduğu tüm avantajları nasıl kullanacağınızı öğreneceksiniz.

AWS

AWS (Amazon Web Services), dünyanın en kapsamlı ve yaygın kullanılan bulut hizmet platformudur. AWS sayesinde projelerinizi güvenli, etkili ve daha az maliyetli şekilde canlı ortama taşıyabilirsiniz. AWS dersi ile web uygulamalarınızı dünya standartlarında bir altyapıda nasıl barındıracağınızı ve yöneteceğinizi öğreneceksiniz.

Kursu Bitirdikten Sonra Hangi İşlere Başvurabilirim?

Full Stack Python Developer kursunu bitirdikten sonra aşağıdaki pozisyonlara iş başvurusunda bulunabilirsiniz.

 • - Full Stack Python Developer
 • - Python Developer
 • - Front-end Developer
 • - Back-end Developer
 • - Web Developer
 • - Web Designer

Bu Alanda Maaşlar Ortalama Ne Kadardır?

ABD’de bir Python Developer yıllık ortalama 121.570 $ kazanmaktadır. (Kaynak: indeed.com)